wczytywanie

Finansowanie

Mój Prąd 4.0

Aktualnie trwa nabór do programu „Mój Prąd 4.0”, w którym wnioskować można o dofinansowanie w wysokości 4000 zł przy zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej lub wyższej przy zakupie przynajmniej jednego elementu dodatkowego. Nabór trwa do 22.12.2022 r. lub do wyczerpania środków.


Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to rządowy program obowiązujący od19 września 2018 r., z którego mogą skorzystać właściciele nowych lub już istniejących domów jednorodzinnych. Program umożliwia korzystanie z dotacji NFOŚiGW na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym na wymianę przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne.

W programie przyjęto zasadę, że maksymalne koszty kwalifikowane objęte dotacją to 53 tys. zł, a minimalne - 7 tys. zł.Przy czym wysokość dotacji będzie uzależniona od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym.


Ulga termomodernizacyjna

Zakup instalacji fotowoltaicznej, a także pompy ciepła można rozliczyć w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Odliczenia od dochodu dokonuje się na formularzu PIT. Ulga termomodernizacyjna jest skierowana do osób fizycznych, których dochody są opodatkowane według jednolitej stawki podatku liniowego (19%), według skali podatkowej (17% i 32%) lub w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Ulga termomodernizacyjna może być łączona z uzyskaniem dofinansowania z programu Mój Prąd, jednak w takiej sytuacji kwota odliczenia jest proporcjonalnie zmniejszana o kwotę uzyskanego dofinansowania.

Zamów bezpłatną wycenę

Wybierz poniżej temat zapytania, uzupełnij swoje dane w formularzu i daj nam znać czego potrzebujesz. Nasi specjaliści czekają na Twoją wiadomość:

Dlaczego PV Energia?

Najlepszą wizytówką naszej firmy są wykonane przez nas realizacje oraz referencje wystawione przez klientów. Obsłużyliśmy tysiące osób indywidualnych, a także współpracowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami oraz instytucjami publicznymi. Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie oraz wykwalikowane ekipy monterskie. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, stawiając zadowolenie klienta na pierwszym miejscu.

Strony internetowe Nowy Sącz
przewiń stronę do początku